Jurata - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Juraty

Jurata stanowi wschodnią część miasta Jastarnia. Umiejscowiona jest na Mierzei Helskiej i turyści chętnie wybierają ją jako miejsce nadmorskiego wypoczynku. Istnieje wiele możliwości dojazdu do Juraty, a łatwym sposobem znalezienia dogodnych połączeń jest wyszukiwarka GoEuro. Możliwości obejmują kolej, autobusy oraz samochód.

Przez Juratę przebiega linia kolejowa, której trasa jest wyznaczona na linii Hel-Gdynia. Dworzec kolejowy znajduje się w Jastarni przy ulicy Wojska Polskiego. Możliwości dojazdowe są lepsze w sezonie wakacyjnym. Od końca czerwca do końca sierpnia przybywają tu bezpośrednie pociągi z różnych miejsc Polski (przystanek kolejowy: Jurata). W pozostałych miesiącach turyści muszą najpierw dojechać do Gdyni, gdzie czeka ich przesiadka do Juraty - odległość wynosi około 90 km. W Gdyni, obok dworca PKP, znajduje się także dworzec PKS. Stąd zaś kursują autobusy w kierunku Helu, którymi można dostać się do Jastarni. Należy najpierw dokładnie sprawdzić, na jakim trzeba wysiąść przystanku. Oprócz tego w okolicy kursują prywatni przewoźnicy - busami łatwo dojechać do większych miast, w tym Sopotu, Gdańska i Gdyni. Opcjonalną formą transportu jest taksówka.

Ci, którzy wolą dotrzeć do Juraty samochodem, muszą najpierw dojechać do Trójmiasta, skąd już bardzo łatwo znaleźć właściwą trasę przez Półwysep Helski - prowadzi ona przez Rumię, Redę, Puck, Władysławowo, wreszcie Chałupy i Kuźnicę, następnie wystarczy przejechać na wschodnią część Jastarni. Ze względu na budowę półwyspu trasa jest zupełnie prosta. Dobrą opcją dotarcia do Trójmiasta jest natomiast samolot. Największy port lotniczy im. Lecha Wałęsy znajduje się w Gdańsku, dokąd można dotrzeć z różnych miast Polski: Warszawy, Krakowa, Lublina, Radomia, Poznania czy Wrocławia

rozwiń
Jurata - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij