Wyprawy wędkarskie

Trolling - to nie tylko wyjątkowo wredne zachowanie, rozpowszechnione w internecie, a jedna z ciekawszych technik połowowych stosowanych w wędkarstwie - przede wszystkim sportowym. Z grubsza polega na tym, że przynęta imituje rybę i prowokuje drapieżnika do ataku.

Taka metoda wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu i łodzi pozostającej w ciągłym ruchu, najlepiej poruszającej się z prędkością 1-4 węzły. Zaleca się także stosowanie większej liczby wędek, gdyż statystyki podają, iż na atak na przynętę decyduje się ledwie jedna na 10 ryb - a i to dopiero po wielokrotnym podpłynięciu.

Kto chciałby “strollować” jakiegoś dużego dorsza lub łososia, może udać się albo do pobliskich przystani, albo na plażę - w tych miejscach cumują łodzie organizatorów wędkarskich wypraw. Oczywiście nie tylko trollingowych. Wszelkie szczegóły, takie jak metody połowu, łowisko, przynęty, wędki, akcesoria pomocnicze, długość rejsu czy wreszcie jego cena - zazwyczaj ustalane są indywidualnie.

Różnego rodzaju wyprawy wędkarskie z okolic Jastarni i Helu oferują m.in. jednostki “MAZO II” czy “HEL-4”. W zdecydowanej większości preferowana forma kontaktu to rozmowa telefoniczna.

Dodaj opinię

Łowienie ryb z pomostu i plaży to interesujące hobby, jednak żywszych kolorów nabiera na łodzi. Zapewne najciekawiej brzmi propozycja “strollowania” największych bałtyckich drapieżników - dorszy i łososi. Czyli zastosowanie metody, w której przynęta imituje żywą, poruszającą się rybę. Oczywiście można również wędkować na wiele innych sposobów i różne gatunki.

Wyprawy wędkarskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wyprawy wędkarskie, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wyprawy wędkarskie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wyprawy wędkarskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij