Szkoła Kitesurfingu Kites Control

Szkoła Kitesurfingu Kites Control oferuje kursy dla osób indywidualnych, a także dla zorganizowanych grup uczestników (maksymalnie 2 osoby na jednego instruktora), którzy mogą być całkowicie początkujący, średnio, lub bardzo zaawansowani, w sztuce pływania na falach.

Instruktorzy Kites Control uczą według Standardów IKO (International Kiteboarding Organbization) i wystawiają certyfikaty IKO, po zakończeniu szkoleń. Do użytku kursantów oddawany jest co roku najnowszy sprzęt marki Nobile.

Według klasyfikacji IKO, w szkole Kites Control realizuje się następujące poziomy trudności szkoleń:

 • IKO1 - Opanowanie samego latawca wraz z procedurami bezpieczeństwa.
 • IKO2 - Start z deską i utrzymanie pozycji podczas ślizgu.
 • IKO3 - Samodzielne pływanie, zwroty i skoki.

W Kitescontrol część teoretyczna trwa 20 min, reszta wiedzy przyswajana jest podczas zajęć praktycznych na plaży, przy okazji pilotażu małego latawca na brzegu. Po opanowaniu tzw. baby kite’a, zaliczeniu odpowiednich ćwiczeń i poznaniu procedur bezpieczeństwa, kursant może wejść do wody z większym latawcem. Zadaniem zajęć zwanych „bodydragami” jest obeznanie kursanta z siłą oraz prędkością jaką latawiec generuje, latając po oknie wiatrowym.

Jeśli osoba ucząca się, potrafi już samodzielnie pilotować latawiec i czuje się konfortowo z warunkami, w których przyszło jej się uczyć, zaczyna wówczas zabawę z deską kite oraz pierwszymi samodzielnymi startami. Celem zajęć z deską jest samodzielne przepłynięcie krótkiego dystansu, które dla instruktora jest informacją, czy dana osoba staje się samodzielnym kitesurferem, mogącym samodzielnie szlifować swoje umiejętności na akwenie, nie zagrażając sobie, oraz innym użytkownikom.

W przypadku braku wiatru lub gdy jest on zbyt słaby, śmiało można tu skorzystać z równie ciekawych zajęć wakeboard (czyli pływania na desce lub nartach za pędzącą motorówką) oraz z opcji „funsport”, czyli zabaw w wodzie ze sprzętami w postaci tzw. „kółka” i „banana”.


Dodaj opinię

KURS IKO I:

 • Kurs indywidualny 5h - 590zł
 • Kurs grupowy 5h - 460zł/os.

KURS IKO II:

IKO II zawiera 5h IKO I + 5h kolejnych ćwiczeń

 • Kurs indywidualny 10h - 1050zł
 • Kurs grupowy 10h - 890zł/os.

KURS IKO III:

IKO III zawiera 5h IKO I + 5h IKO II + kolejne 5h ćwiczeń

 • Kurs indywidualny 15h - 1450zł
 • Kurs grupowy 15h - 1250zł/os.

WYPOŻYCZENIE (1h):

 • Latawiec - 50zł
 • Deska - 20zł
 • Komplet - 60zł
 • Pianka - 15zł
 • Trapez - 10zł

LEKCJA INDYWIDUALNA - 125zł/h

ASEKURACJA - 100zł/tydz.

WAKEBOARD I FUNSPORTY - 180zł/h


* Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zajęcia teoretyczne (trwające ok. 20 min.) oraz praktyczne z pływania na desce napędzanej kite’em - jeśli tylko wiatr jest wystarczająco silny. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy, a lekcje obejmują różne poziomy zaawansowania uczestników. Kurs kończy się przyznaniem oficjalnego, międzynarodowego certyfikatu. Kites Control ma na stanie najnowocześniejszy sprzęt.

Szkoła Kitesurfingu Kites Control adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szkoła Kitesurfingu Kites Control, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szkoła Kitesurfingu Kites Control.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szkoła Kitesurfingu Kites Control opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij