Pomnik Wojciecha Kossaka

Przy ulicy (deptaku) Międzymorze, która prowadzi z centrum Juraty do samego mola, ustawiony został pomnik Wojciecha Kossaka. Ten wybitny i doskonale wszystkim znany polski malarz odpoczywał i tworzył swoje dzieła właśnie w malowniczej Juracie. Uroczyste odsłonięcie tegoż pomnika miało miejsce 21 lipca 2008 roku.

Przy ul. Świętopełka 13 natomiast, wciąż stoi dom, w którym swego czasu odpoczywał i tworzył swe dzieła Wojciech Kossak. To tam prawdopodobnie namalował on znane i piękne obrazy: „Zaślubiny Polski z morzem” i „Na straży polskiego morza”.

Dodaj opinię

Hołd złożony w 2008 roku jednemu z najwybitniejszych polskich malarzy. Kossak specjalizował się w obrazach przedstawiających sceny batalistyczne i ważne momenty w historii - podobno właśnie przebywając w Juracie mistrz namalował m.in. “Zaślubiny Polski z morzem”. Do dziś stoi dawny dom Kossaka, jednak pomnik ustawiono w bardziej reprezentatywnym punkcie.

Pomnik Wojciecha Kossaka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik Wojciecha Kossaka, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik Wojciecha Kossaka.
  • Ulica
    Międzymorze
    Pomnik Wojciecha Kossaka mieści się przy ulicy Międzymorze w Juracie
  • 81-141 Jurata
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik Wojciecha Kossaka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij