Plaża nudystów

Plaża nudystów w Chałupach należy do najbardziej rozsławionych w Polsce, bowiem to ona była pierwszą plażą tego typu w kraju (1960 rok). Powstał tu nawet polski ruch naturystyczny.

Początkowo plaża funkcjonowała z obu stron miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców nie było to większym problemem, ale gdy w 1984 roku, dwóch gołych wczasowiczów udało się do wiejskiego sklepiku, wywołało to powszechne oburzenie.

Obecnie plaża dla nudystów w Chałupach ulokowana jest wyłącznie od strony morza, ok. 1 km w stronę Kuźnicy. Dawne czasy tłumów opalających się i podobnej ilości przyglądających się z sąsiedniego lasku już chyba nie wrócą, jednak miłośnicy równomiernej opalenizny nadal kultywują tradycję wypoczynku na tejże plaży, w legendarnych już Chałupach.

Aby zaparkować samochód przed udaniem się na plażę, przy ul. Bosmańskiej znajdziemy bezpłatny parking który rzadko bywa zapełniony. Jeśli nie będzie tam miejsca musimy udać się na płatny postój przy szosie DW 216, oddalony nieco od docelowego miejsca. Możemy również pozostawić samochód w pobliżu barów, które mimo iż przeznaczone dla gości, często nie żądają opłat za postój.

Dodaj opinię
Plaża nudystów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaża nudystów, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaża nudystów.
  • 84-120 Chałupy
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaża nudystów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij