Marsz Śledzia

Z Kuźnicy leżącej w gminie Jastarnia, dwa razy w roku, wyrusza niezwykły marsz.

Marsz Śledzia jest to piesza wędrówka po Morzu Bałtyckim, a dokładniej Zatoce Gdańskiej i Zatoce Puckiej. Pomiędzy Kuźnicą, a Rewą, istnieje " szperk" czyli Mierzeja Rewska, której część znajduje się nieznacznie pod powierzchnią wody.

Przejście ok. 15 km odcinka z dwoma krótkimi odcinkami do przepłynięcia daje niezapomniane wrażenia. Jedną z takich ciekawostek, jest możliwość aby stojąc na piasku, jednocześnie postukać w pancerz zatopionego i leżącego na dnie okrętu ORP Kujawiak.

Dodaj opinię

Wyjątkowa w skali kraju impreza, choć nie ma stałego terminu w kalendarzu. A to dlatego, że zależy głównie od kaprysów natury. W Marszu Śledzia chodzi o to, by przedostać się z Kuźnicy do Rewy. Na piechotę. W linii prostej. Płytko zanurzona Mierzeja Rewska pozwala na taki wyczyn, tylko w 2 miejscach 15-kilometrowej trasy przez zatokę konieczne jest pływanie.

Marsz Śledzia warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Marsz Śledzia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Marsz Śledzia, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Marsz Śledzia.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Marsz Śledzia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij