Bunkier Morskie Tajemnice

Stary, opuszczony dawno temu element wojskowej instalacji obrony wybrzeża, całkiem niedawno (otwarcie w 2015 r.) przekształcony w nietypowe muzeum. Morskie Tajemnice odkrywają sekrety zarówno przyrody, jak i działalności człowieka na Bałtyku, rzecz jasna z naciskiem na okazy, zjawiska i tradycje obecne na Helu.

Założeniem placówki jest prezentacja wielu spraw i procesów dotyczących morza. Są to m.in. różnorodność form życia w wodach całego świata, tajniki i historia rybołówstwa, badania oceanograficzne czy stan środowiska i zagrożenia dla równowagi morskich ekosystemów. A to wszystko w formie interesującej tak dzieci, jak i większych odbiorców, formie.

W bunkrze Morskich Tajemnic czekają choćby panoramiczne akwarium z najciekawszymi reprezentantami bałtyckiej fauny (w tym stornia, węgorz, babka bycza, węgorzyca, karaś, okoń, kur diabeł czy małgiew piaskołaz), elementy oryginalnego wyposażenia kutrów, miniaturowe, acz pełne szczegółów modele rybackich łodzi, makieta helskiego portu z lat ‘30 XX w. czy urządzenia wykorzystywane przez naukowców na morzu. Z myślą o dzieciach stworzono kącik zabaw (od układanek po kącik małego szkutnika). Miłym akcentem jest wieńcząca bunkier Żółta Łódź Podwodna.

Placówkę w 3. stanowisku ogniowym dawnej 13. Baterii Artylerii Stałej im. H.Laskowskiego przygotowało - i stale się nią zajmuje - lokalne stowarzyszenie “Alternatywny Cypel”.

Dodaj opinię

Bilety do bunkra Morskich Tajemnic w Helu:

normalne 6 zł

ulgowe 4 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Dawne stanowisko 13. Baterii Artylerii Stałej, przerobione na morskie muzeum w niezwykłej scenerii. Placówka prezentuje w ciekawiej, przyciągającą uwagę formie wiele zjawisk dotyczących Bałtyku i Helu. Są to zwierzęta (i rośliny) w panoramicznym akwarium, historyczna makieta portu oraz rybacki i naukowy sprzęt. Dodatkowo na dzieci czeka rozbudowany kącik zabaw.

Bunkier Morskie Tajemnice adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bunkier Morskie Tajemnice, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bunkier Morskie Tajemnice.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bunkier Morskie Tajemnice opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij