Jurata

Jurata ulokowana na Mierzei Helskiej, będąca wschodnią częścią miasta Jastarnia, położona między Zatoką Pucką na południu i otwartym Bałtykiem na północy, stała się kultowym miejscem wypoczynku, do którego letnią porą lgną zamożni turyści. Tereny oblewane z każdej strony słońcem, pełne ekskluzywnych hoteli i pensjonatów stanowią doskonałą bazę wypadową dla nieco bardziej wymagających urlopowiczów. Urokliwe krajobrazy i wygoda sprawiają, że wszelkie troski dnia codziennego odkładamy na bok, oddając się wyłącznie rozrywkom i przemyśleniom. Niezwykle czyste powietrze przesycone jodem - tak bardzo cenionym przez lekarzy z pewnością przysłuży się alergikom, kobietom w ciąży oraz wszystkim tym, którzy potrzebują zmiany klimatu. Spacery plażą, do której dostęp mamy z obu stron mierzei, stanowią niemal czynność obowiązkową dla wszystkich urlopowiczów, podobnie jak przemierzenie tamtejszego molo

Warto podkreślić, że poza plażowaniem mamy tu dostęp do bujnego sosnowego zalesienia okolicznych rejonów, tylko miejscami wykarczowanych na potrzeby wybudowania komercyjnych kurortów. Jurata to przylądek o potencjale turystycznym, którego nie odkryto jeszcze w poprzednim stuleciu. Turystyka zdążyła jednak rozwinąć się tutaj zadziwiająco szybko. 

O unikalnym charakterze miejscowości świadczyć może choćby obecność sław. Piaski Juraty deptali swego czasu Wojciech Kossak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Jan Kiepura i wielu innych. Pierwszy z artystów zainspirowany urokami piaszczystych plaż i morskiej bryzy stworzył obraz “Zaślubiny z morzem” podziwiany do dzisiaj na ulicy Świętopełka. Przywiązanie gwiazd do Juraty z pewnością stanowi dobrą wizytówkę dla miejscowości, często stawianej najwyżej w rankingach na najatrakcyjniejsze miejsca na Półwyspie Helskim. Wakacje tutaj poleca się zarówno rodzinom, z racji zróżnicowania atrakcji trafiających do wszystkich grup wiekowych, jak i zakochanym parom, ze względu na niezwykle romantyczne scenerie.

Baza noclegowa:

Jurata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jurata, zobacz gdzie w Juracie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jurata.
  • 84-141 Jurata
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij